• Blog
  • /
  • DIY #1: Blaas je stoel nieuw leven in met een hip stofje

DIY #1: Blaas je stoel nieuw leven in met een hip stofje

DIY #1: Blaas je stoel nieuw leven in met een hip stofje
DIY #1: Blaas je stoel nieuw leven in met een hip stofje

Team Reliving is groot fan van hergebruik. Dat weet je inmiddels wel. We tikken de mooiste tweedehands interieur items op de kop en geven ze via ons platform een nieuw thuis. Maar wist je dat we daarnaast ook oude meubels opknappen? Samen met onze in huis meubelrestaurateur Luca geven we allerlei items weer nieuw leven. Vaak is er niet meer nodig dan een paar simpele tweaks.

Luca is van jongs af aan al bezig met het hergebruiken en opknappen van meubels. Inmiddels heeft hij van zijn passie zijn werk gemaakt en is hij dagelijks in de weer met meubels en gereedschap. Nu hebben we goed nieuws, want in samenwerking met Luca starten we een DIY-serie zodat jij thuis ook aan de slag kan!

We trappen de serie af met een flinke dosis tips voor het herstofferen van stoelen. Dit kost vaak óf veel geld (als je het uitbesteedt), óf veel tijd (als je zelf aan de gang gaat), maar met Luca’s advies kom je een heel eind. Ben je uitgekeken op een stoel? Lees dan snel verder om erachter te komen of je die stoel kan herstofferen en hoe je dat dan doet. Geloof ons: het hoeft niet zo moeilijk te zijn!

Tip 1: Check hoe oud je stoelen zijn

Voordat je begint: kun je achterhalen hoe oud je stoelenzijn? Onder de stoffering zit vaak een schuimlaag die 10 jaar meegaat. Zijn je items ouder dan dat, dan wordt het een hele ingewikkelde klus en kun je het misschien maar beter laten voor wat het is.

Tip 2: Kies voor een makkelijke vorm

Het is het makkelijkst om stoelen te gebruiken met aparte zit- en rugleuningen. Je hoeft dan alleen maar rechte stukken te stofferen. Je kunt de nieuwe stof gewoon over de oude heen aanbrengen. Easy does it!

Tip 3: Ga voor een leuk stofje uit de kringloop

Zijn de stoelen geschikt om te herstofferen? Yes! Dan is het nu tijd voor het leuke werk. Nadat je een leuk stofje hebt uitgezocht (scroll naar beneden voor wat inspiratie), kan je aan de bak. Wist je dat je bij de kringloop vaak hele leuke stoffen kan vinden? Hier zijn ze een stuk goedkoper dan in de stoffenwinkel. Zo bespaar je dubbel op geld!

Tip 4: Zo ga je te werk...

**Stap 1:**Begin met het uitknippen van de stukken stof die je nodig hebt. Zorg ervoor dat ze wat groter zijn dan het oppervlak dat je gaat herstofferen.

**Stap 2:**Trek je uitgeknipte stuk stof zo strak mogelijk over de zit- of rugleuning van de stoel. Probeer plooien te vermijden voor het beste resultaat.

Stap 3: Ben je tevreden met de stof? Niet het dan vast aan de achter- of onderkant van de stoel en voilà!

Tip 5: Inspiratie nodig?

Zoals beloofd geven we je tot slot nog wat ideeën voor kleuren, materialen en stoffen die goed bij elkaar passen. Waar ga jij voor?

V11.jpg

V14.jpg

V15.jpg

V13.jpg

V10.jpg

Durf je het toch niet aan om zelf aan de slag te gaan? Contact ons dan even via team@reliving.nl. Wij koppelen je aan Luca en wie weet kan hij de items voor je opknappen!

New Arrivals

Old Basics Custom Buffetkast / Vitrinekast / Tv Kast
Kussen Met Veren Gevuld
Vintage Mooie Set Schramberg Keramiek "Appeltjes" Decor
Vintage Wandhoofd Meisje Jaren '50 Gips Plaquette C2
Mega Grote Kraanvogels Vogels Vogel Design 179Cm
Houten Bijzettafel Met Licht Houten Formica Blad Vintage
Grote Kleurenets Huib W. Bijl (1939 - 1997)
Kleine Bijzettafel Licht Hout Formica Blad Vintage
Bijzettafel Roze Oranje Marmerlook Formica Blad Vintage
Set Bureaulampen Met Zwarte Kap Vintage
Decoratief Hout 'Burl Wood' Japan
Lage Tafel Meiji Era, Japan
Vintage Haribako (針 箱), Jaren '50-'60, Japan
Vintage Bamboo Ikebana "Ni-Ju-Giri" Vase, Circa 1950S, Japan
Antieke Franse Vergulde Kinderstoel
Fel Gele Porseleinen Vaas Vintage
Porseleinen Beeld Hondje Vintage
Pastelkleur Schalen Set In Rotan Mand Vintage
Porseleinen Beeld Ijsvogel Vintage
Porseleinen Beeld Beren Vintage
Porseleinen Beeld Zwaluwen Vintage
Porseleinen Beeld Luipaard Vintage
Messing Kandelaren Met Donker Groen Vintage
Wandkast Met Planken En Zwart Stalen Frame Nr 2 Vintage
Wandkast Met Planken En Zwart Stalen Frame Vintage
Bijzettafel Klein Met Wit Formica Blad Vintage
Vintage Houten Wandkastje, Hangkastje
Bijzettafel Nier Lichtgrijs Marmerlook Formica Blad Vintage
Porseleinen Beeld Kaketoe Vintage
Hoge Gouden Kandelaar Vintage
See more

Per Categorie

Banken

Banken

Kasten

Kasten

Vloerkleden

Vloerkleden

Lampen

Lampen

Servies

Servies

Spiegel

Spiegel

Kunst

Kunst

Stoelen

Stoelen

Vaas

Vaas

Tafels

Tafels

Kandelaar

Kandelaar

Kapstok

Kapstok